מדיה חברתית

עשרת הכללים לברכות לחג – מחשבה והתחשבות ברשת – לעונת הברכות – כיצד להפוך את הברכה לאפקטיבית יותר, ולמנוע הצפה וטרדה (ספטמבר 2016) 

———————————————————————

"חבר" זה הכל, רק לא בפייסבוק.

ל"חבר" הרבה משמעויות: בן-זוג, מישהו שיוצאים איתו באופן קבוע; אדם אהוב שנהנים להיות איתו; אדם אחר, הזולת; אחד הדומה או השווה לו (לא חייב להיות בן-אדם); מי ששייך לחברה, לארגון, למוסד; שותף לעבודה, לעסק, ללימודים וכד'; עמית; כינוי שנהוג להוסיף לפני שמו של אדם כאות לרעיון השוויוניות המעמדית, ועוד. (מתוך מילון רב מילים). אף לא אחד ממשמעויות אלה הן "חבר" (" Friend ") בפייסבוק, כי לא מדובר ב"חבר", אלא ב"מחובר" או "מורשה": אישור חברות בפייסבוק (רשתות חברתיות אחרות) משמעה הרשאה לפרסם תכנים אצל "המחובר"/ "המורשה", ולקרוא תכנים שהם מפרסם. אין לזה כל קשר לקשר חברי. לכן אמור מעתה: "יש לי 56 מחוברים בפייסבוק והם יכולים לצפות בתכנים שלי, ואני בשלהם." ובקשר ל"חבר" – לך חפש אותם במקום אחר, אך לא בפייסבוק, כי שם לא תמצא חבר. . לא לשכוח להתעדכן במאמרים וכתבות בנושא שמצאנו ברשת: רשת חברתית- עדכונים וכתבות ——————————————————————————————- מאמרים מקוריים אבני ורותם

—————————————————————————————

אל דפי המידע והמאמרים הבאים:

2 תגובות בנושא “מדיה חברתית”

  1. עידית ואברום,
     הגדרה מצויינת לחברות בפייסבוק.
    השימוש במילה "חבר", הופכת את השימוש בפייסבוק לתמים ומאחר וזה לא, אז המושג "מחובר" עושה את כל ההבדל. כדאי לחשוב איך מפיצים את השינוי בין מורי בתי הספר ובעיקר בין ההורים שחלקם בטוחים שהפייסבוק זה גן המשחקים הבטוח ביותר בעולם – הילדים בבית והכל בסדר.

    אני רוצה להוסיף שהאתר נפלא, מעניין, עוזר לי באופן אישי בהכנת עבודת הגמר לתואר שני ואני מניחה שהוא משמש את הקורס שלכם באוניברסיטת חיפה, שאני שמחה וגאה להיות אחת מבוגרותיו.

    חג פסח נפלא וישר כח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.